Ливърпул обърна Борнемут на „Анфийлд“

16:45, 7 мар 2020, Автор: , Преглеждания:9

Мане

Тимът на Ливърпул постигна победа с 2-1 при домакинството си на Борнемут в първия мач от 29-ия кръг на Висшата лига.

Гостите поведоха в деветата минута при спорна ситуация. Калъм Уилсън изблъска с ръка Джо Гомес, но реферът не даде нарушение. Последва пас към Билинг, който продължи за Лерма вдясно, а колумбиецът центрира ниско към малкия пеналт, където Уилсън засече за 1-0.

В 14-ата минута Нейтън Аке отправи чудесен удар с глава след центриране от корнер, но Адриан спаси. 180 секунди по-късно Роберто Фирмино можеше да изравни, останал сам срещу Рамсдейл, но стражът на гостите изби.

В 25-ата минута Ливърпул успя да изравни след груба грешка на Джак Симпсън. Садио Мане отне от бранителя на Борнемут и подаде към Мохамед Сала, който с презицен изстрел реализира за 1-1.

Осем по-късно мърсисайдци направиха пълен обрат. Мане бе изведен по страхотен начин от Ван Дайк и с много елегантен шут преодоля Рамсдейл – 2-1.

В 61-ата минута „черешките“ бяха много близо до изравняването, след като Райън Фрейзър елиминира Адриан, но Джеймс Милнър изчисти топката пред голлинията.

В 75-ата Мане се отчете с изключително красив удар от границата на наказателното поле, но топката попадна в страничната греда.

След успеха Ливърпул вече има актив от 82 точки и доближи титлата с още една крачка. Борнемут остава 18-и с 27.