Лудогорец обърна Ботев с гол в добавеното време

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Лудогорец, Футбол България
20:02, 14 юни 2020, Автор: , Преглеждания:37

Лудогорец

Шампионът Лудогорец се наложи с 2-1 над Ботев Пловдив в мач от последния 26-и кръг на Първа лига, игран в Разград.

Домакините имаха надмощие още от началото, но така и не успяваха да затруднят стража на пловдивчани. В 37-ата минута Дяков изведе Сисиньо на десния фланг, бранителят центрира остро, но Яно Георгиев изби пред Чибота. След това се получи рикошет, но Бурбано изчисти пред самата голлиния.

В последните секунди на първата „канарчетата“ откриха резултата. Лъчо Балтанов получи добър пас в свободна позиция вдясно, след кеето подаде по земя към точката на дузпата, а там бе Вутов, който засече за 1-0.

Второто полувреме започна много силно за шампионите. В 57-ата минута натискът даде резултат и Лудогорец изравни, макар и с гол от засада. Сисиньо бе зад защитата, но страничният рефер не вдигна флага. Последва центриране на бранителя и точен удар с глава на Вандерсон – 1-1.

Шест минути по-късно Каули нямаше късмет, след като при диагоналния му изстрел кълбото срещна страничната греда.

В 83-ата минута Дяков копна топката към Недялков вляво, а националът центрира към Кешеру, който стреля с глава, но отново в левия стълб на Георгиев.

В последната минута на мача „орлите“ най-накрая обърнаха резултата. Каули бе изведен вляво и сложи кълбото на главата на Жоржиньо, който отбеляза от метър за 2-1.