Фалстарт за Пирин във Втора лига

Публикувано в: Избрано, Футбол България
19:02, 7 авг 2020, Автор: , Преглеждания:27

Йорданов

Отборът на Хебър стигна до драматично равенство 1-1 срещу Пирин Благоевград като домакин в първата среща от сезона във Втора лига.

Гостите определено бяха по-добрият отбор през първото полувреме. На два пъти вратарят Александър Любенов не позволи резултатът да бъде открит.

Първо в 30-ата минута той отрази удар на Антон Карачанаков, а след това отрази и шут на Преслав Йорданов.

В 37-ата минута и домакините имаха добра възможност, но Димитър Законов не успя да преодолее стража на „орлетата“.

В 54-ата минута Закинов загуби топката в центъра на терена, последва чудесен рейд на Карачанаков, завършил с подаване към Йорданов. Нападателят се възползва от шанса пред себе си и с техничен удар прати кълбото в долния десен ъгъл – 1-0.

В 77-ата минута Спас Георгиев бе изведен сам срещу Любенов, но вратарят на Хебър изби с крак.

Малко преди края Пирин остана с човек по-малко, след като Конър Хендерсън получи втори жълт картон.

В последните секунди на добавеното време Хебър се добра до равенството, след като резервата Георги Каракашев се разписа с удар от десетина метра.