Късен гол спаси ЦСКА от загуба на „Тича“

Публикувано в: Избрано, Футбол България, ЦСКА, Черно море
20:11, 12 сеп 2020, Автор: , Преглеждания:15

Черно море

Отборите на Черно море и ЦСКА завършиха наравно 1-1 в среща от петия кръг на Първа лига, играна на стадион „Тича“ във Варна.

Първото добро положение в мача се откри пред гостите в средата на първата част. Йомов проби по десния фланг и центрира към Белтраме, който стреля с глава от 13 метра, но Георгиев изби. След това се стигна до автогол на Янчев, но преди това Соу бе играл с ръка.

В 36-ата минута „моряците“ поведоха след страхотен гол на Курьор. Панайотов центрира в наказателното поле, където Курьор изпревари Матей и отправи удар с глава с гръб към вратата, намирайки горния ляв ъгъл на Бусато – 1-0. Това бе шесто попадение за сезона за футболиста от Мартиника.

Още в началото на второто полувреме Черно море получи дузпа след нарушение на Гълъбов срещу Курьор. Панайотов се зае с изпълнението от бялата точна, но Бусато отрази слабия му удар.

В 62-ата минута варненци останаха с човек по-малко, след като капитанът Даниел Димов получи втори жълт картон за фаул срещу Джеферсон.

Седем минути преди края на мача Курьор стреля много прецизно от фаул, но Бусато показа класа и изби топката, запазвайки интригата в двубоя.

В 88-ата столичани изравниха, след като Тиаго центрира в пеналта, Йорданов свали към Юрич, който реализира с глава от пет метра – 1-1.

След това реми ЦСКА остава на върха на класирането с 11 точки, докато Черно море има пет пункта и заема осма позиция.