Хеттрик на Сала спаси Ливърпул от издънка

20:46, 12 сеп 2020, Автор: , Преглеждания:15

Ливърпул

Тимът на Ливърпул започна трудно защитата на титлата си във Висшата лига, след като в първия си мач победи новака Лийдс с 4-3 на „Анфийлд“.

Домакините получиха дузпа още в третата минута след игра с ръка на Кох. Сала стреля силно от бялата точка и не остави шанс на стража на гостите – 1-0.

В 12-ата Лийдс успя да изравни. Филипс изведе Харисън вляво, а крилото преодоля Алекзандър-Арнолд и Гомес, след което шутира точно в долния десен ъгъл на Алисон – 1-1.

Осем минути след това Пуул върна преднината си. Робъртсън изпълни корнер от десния фланг, а Ван Дайк засече топката с глава за 2-1.

В 30-ата минута Ван Дайк направи детинска грешка при овладяването на топката и позволи на Бамфорд да изравни резултата за втори път – 2-2.

Паритетът се запази само 180 секунди, след като Сала отново даде аванс на домакините след чудесен изстрел от 13 метра.

Гостите показаха характер и изравни за трети път в средата на второто полувреме. Клих получи топката в наказателното поле и с много елегантен шут направи Алисон безпомощен – 3-3.

В 87-ата минута шампионите получиха втора дузпа, след като Родриго събори Фабиньо в пеналта. Сала отново бе безпощаден и оформи крайното 4-3.