Григор на четвъртфинал в Рим след драматичен обрат

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
13:58, 18 сеп 2020, Автор: , Преглеждания:82

Григор Димитров

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Рим, след като надигра с 4-6; 6-4; 6-4 представителя на домакините Яник Синер.

Срещата започна с пробив в актива на италианеца, който след това успя да доразвие преднината си, отразявайки цели три брейкбола – 2-0. До края на сета Синер съумя да запази аванса си и да стигне до успеха с 6-4.

Втората част отново започна кошмарно за Гришо – с пробив на нула. Този път, обаче, българинът веднага направи ребрейк и изравни. В последния десети гейм Димитров проби за втори път и взе сета с 6-4.

В решителната трета част първата ни ракета успя да дръпне с 3-1 след пробив на нула в четвъртия гейм.

Двубоят отиваше към своя край, но българинът допусна брейк в деветия гейм и Синер намали на 4-5. Последва голяма драма и четири пропуснати мачбола за хасковлията, но в крайна сметка две поредни грешки на младия италианец сложиха точка на спора – 6-4.

В четвъртфиналите Григор ще срещне победителя от двубоя между номер 12 Денис Шаповалов (Канада) и Юго Юмбер (Франция).