Берое на върха след разгром над Морето

Публикувано в: Берое, Избрано, Футбол България, Черно море
20:00, 19 сеп 2020, Автор: , Преглеждания:20

Кукула

Отборът на Берое записа нова страхотна победа в Ефбет лига, след като надигра с 4-0 тима на Черно море в едно от дербитата на шести кръг.

Домакините започнаха по-добре срещата, но първото чисто положение се откри пред варненци. В 20-ата минута Исмаил Иса бе изведен сам срещу Християн Василев, но не успя да преодолее младия страж на заралии.

Пет минути преди почивката момчетата на Димитър Димитров стигнаха до гол, при който останаха сериозни съмнения за засада на Крум Стоянов. Левият бек на Берое получи отличен пас на крилото, преодоля Виктор Попов и центрира по земя към Кукула, който стреля мощно от 12-13 метра за 1-0.

Малко след началото на второто полувреме Черно море организира добра атака, при която Денислав Ангелов получи пас от Попов, но от 13 метра шутира неточно.

В 51-ата минута новото попълнение Кукула се разписа за втори път. Нападателят бе точен с глава след нова асистенция на Крум Стоянов – 2-0.

Седем по-късно Берое направи разликата класическа. Току-що появилият се на терена Октавио изведе Алиун Фал, който надигра вратаря Георгиев, след което върна назад към Иван Минчев. Нисичкият халф стреля технично за 3-0.

В 65-ата минута Черно море остана с човек по-малко, след като Исмаил Иса получи пресилен директен червен картон за удар срещу Георги Ангелов.

В 68-ата Стоянов записа още една асистенция срещу името си, след като центрира остро в наказателното поле, където Алиун Фал засече за 4-0.

След този успех заралии имат 14 точки и поне за момента се изкачиха на първо място в класирането, „моряците“ са едва 12-и с пет пункта.