Евертън прегази УБА, Калвърт-Люин с първи хеттрик

15:50, 19 сеп 2020, Автор: , Преглеждания:10

Калвърт-Люин

Отборът на Евертън записа втора поредна победа във Висшата лига, след като разби с 5-2 новака Уест Бромич Албиън в първия мач от втори кръг, игран на „Гудисън Парк“.

Гостите откриха резултата още в десетата минута. Грейди Диангана получи топката от Матеус Перейра, напредна сам и със силен изстрел преодоля Джордан Пикфорд – 1-0.

В средата на първото полувреме УБА можеше да удвои. Джейк Ливърмор получи пас в наказателното поле и отправи удар, но Пикфорд изби топката в страничната греда.

В 32-ата минута „карамелите“ изравниха. Люка Дин центрира в наказателното поле, Фърлонг игра лошо в защита и прати топката към Доминик Калвърт-Люин, който реализира с пета от 2-3 метра – 1-1.

В края на първата част Хамес Родригес откри головата си сметка на Острова. Колумбиецът ба намерен от Ричарлисон, овладя на дъгата на пеналта и с много точен шут прати кълбото в долния ляв ъгъл на Джонстън – 2-1.

Секунди по-късно тимът на Славен Билич остана и с 10 души. Киърън Гибс получи директен червен картон за удар без топка срещу Хамес. а след последния съдийски сигнал и мениджърът на Уест Бромич бе изгонен.

Второто полувреме започна перфектно за гостите, след като Перейра реализира много красив гол с удар от фаул с левия крак – 2-2.

В 54-ата минута Евертън върна предимството си. Ричарлисон засече с глава центриране от свободен удар, Джонсън изби, но Майкъл Кийн се отчете с успешна добавка – 3-2.

Осем по-късно Ричарлисон бе изведен зад защитата и стреля от въздуха, а Калвърт-Люин отбеляза с шпагат от два метра за 4-2.

В 66-ата минута Дин нацели напречната греда с виртуозен шут от фаул. Секунди след това Калвърт-Люин оформи своя първи хеттрик е екипа на Евертън, след като бе точен след центриране от корнер на Хамес.

След този успех момчетата на Карло Анчелоти се изкачиха на първо място в класирането с пълен актив от шест точки, докато УБА е на дъното с 0.