Палас плесна Юнайтед насред „Олд Трафорд“

20:51, 19 сеп 2020, Автор: , Преглеждания:15

Палас

Манчестър Юнайтед започна кошмарно новия сезон във Висшата лига, след като загуби с 1-3 срещу Кристъл Палас на „Олд Трафорд“ в двубой от втори кръг.

Двубоят започна шокиращо за „червените дяволи“, след като гостите поведоха още в седмата минута. Джефри Шлуп бе изведен вляво и подаде прекрасно на далечната греда към Андрос Таунсенд, който с елегантен изстрел матира де Хея – 1-0.

В 71-ата минута Палас получи дузпа след игра с ръка на Виктор Линдельоф и намеса на ВАР. Джордан Аю стреля от бялата точка, а Давид де Хея спаси, но Мартин Аткинсън посочи изпълнението да бъде повторено. При втория опит зад кълбото застана Вилфред Заха, който реализира за 2-0.

В 81-ата Юнайтед намали пасива след гол на дебютанта Дони Ван де Беек. Нидерландецът се разписа след грешка в защитата на гостите и техничен удар от 8-9 метра.

Четири минути по-късно Заха сложи точка на спора след чудесен изстрел от 13 метра, намерил долния десен ъгъл на де Хея – 3-1.

След успеха Палас има пълен актив от 6 точки, докато Манчестър е с нула.