„Вихрушката“ Сон-Кейн отвя „Светците“

15:18, 20 сеп 2020, Автор: , Преглеждания:8

Сон и Кейн

Отборът на Тотнъм постигна първа победа във Висшата лига, след като се наложи с 5-2 при визитата си на Саутхемптън на „Сейнт Мерис“ в двубой от втори кръг.

Гостите откриха резултата след само три минути игра чрез Хари Кейн, но попадението бе отменено след намеса на ВАР заради засада. В десетата минута Че Адамс имаше шанс да даде преднина на домакините, но изстрелът му бе избит от Юго Йорис.

В 32-ата минута Дани Ингс бе изведен отлично от Кайл Уокър-Питърс, овладя прекрасно топката и с изстрел по диагонала не остави шанс на стража на „шпорите“ – 1-0.

В добавеното време на първата част Тотнъм успя да възстанови паритета. Хари Кейн бе изведен вляво и подаде към непокрития Сон, а кореецът преодоля вратаря на „светците“ от малък ъгъл – 1-1.

Само 120 секунди след старта на второто полувреме обратът вече бе пълен. Кейн отново се отчете с асистенция към Сон, който се разписа за втори път.

В 64-ата минута Сон оформи своя хеттрик след трета асистенция на Кейн. Кореецът бе изведен прекрасно сам срещу Маккарти и с елегантен шут опъна мрежата за 3-1.

В 73-ата Сон отбеляза четвъртия си гол след поредна асистенция на Кейн. Азиатското острие получи нов чудесен пас и нямаше проблем да накаже домакините за 4-1.

В 82-ата минута Кейн също записа името си сред голмайсторите, след като направи добавка от няколко метра. Преди това Ерик Ламела нацели страничната греда.

В последната минута Саутхемптън получи дузпа за игра с ръка на Дохърти, а Ингс бе точен от бялата точка за 2-5.

След успеха „шпорите“ имат три точки, а „светците“ остават с нула.