3 от 3 за „Карамелите“ във Висшата лига

18:19, 26 сеп 2020, Автор: , Преглеждания:11

Евертън

Отборът на Евертън постигна трети пореден успех във Висшата лига, след като надви с 2-1 като гост тима на Кристъл Палас в среща от трети кръг.

Резултатът в мача бе открит след 10 минути игра. Хамес пусна чудесен пас в пеналта към Шеймъс Коулман, който центрира успоредно за Доминик Калвърт-Люин, а нападателят засече за 1-0.

В 26-ата Палас възстанови статуквото. Андрос Таунсенд изпълни корнер от дясно и сложи топката на главата на Шейку Куяте, който се разписа за 1-1.

Пет минути преди почивката Джоел Уард игра с ръка в наказателното си поле и реферът отсъди дузпя. Ричарлисон бе безпощаден при изпълнението и върна аванса на „карамелите“ – 2-1.

След този успех Евертън е начело в класирането с пълен актив от 9 точки, докато Палас е пети с 6, след като допусна първа загуба.