Евертън остана перфектен, Хамес над всички

18:18, 3 окт 2020, Автор: , Преглеждания:11

Хамес

Евертън продължава с летящия си старт във Висшата лига, след като записа четвърти пореден успех от четири мача. „Карамелите“ надиграха с 4-2 Брайтън на „Гудисън Парк“ в двубой от 4 кръг.

Домакините откриха резултата в 16-ата минута след поредно попадение на Доминик Калвърт-Люин. Новоизлюеният английски национал се разписа с глава от няколко метра след прекрасна асистенция на Гълфи Сигурдсон.

Четири минути преди почивката вратарят Джордан Пикфорд направи детинска грешка, изпускайки топката от ръцете си, а Нийл Мопе се възползва от ситуацията и вкара за 1-1.

В добавеното време за първата част Йери Мина върна преднината на „карамелите“, след като реализира с глава след центриране от фаул на Хамес Родригес.

В 52-ата минута Хамес се възползва от прекрасна асистенция на Алекс Айоби и се разписа от десетина метра за 3-1. В 70-ата колумбийският магьосник отбеляза по същия начин, но този път след подаване на Абдулай Дукуре.

В добавеното време Ив Бисума реализира красиво попадение след далечен шут, намалявайки пасива на „чайките“.

След тази победа момчетата на Карло Анчелоти са на първо място с пълен актив от 12 точки. Брайтън е 14-и с 3.