Челси прегази Палас след силна втора част

15:49, 3 окт 2020, Автор: , Преглеждания:13

Бен Чилуел

Отборът на Челси записа първа домакинска победа във Висшата лига, след като надигра с 4-0 тима на Кристъл Палас в двубой от четвърти кръг.

Първото полувреме на „Стамфорд Бридж“ премина скучно и без особени положения за гол, но само пет минути след почивката резултатът бе открит.

Гостите не успяха да изчистят топката и след продължително меле тя се озова в Бен Чилуел, който със силен удар вкара първия си гол с екипа на „сините“ още при своя дебют.

В 66-ата минута Чилуел се отличи и с асистенция. Бранителят центрира от левия фланг и друг защитник – Курт Зума, засече с глава, за да удвои аванса на Челси – 2-0.

В 78-ата Тайрик Мичъл събори Тами Ейбрахам в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Жоржиньо бе безпощаден при изпълнението и доведе нещата до 3-0.

Две минути по-късно домакините получиха нова дузпа след нарушение на Сако, а Жоржиньо отново не пропусна, за да оформи крайното 4-0.

След успеха момчетата на Франк Лампард имат седем точки и се изкачиха на четвърта позиция, докато Палас е осми с 6.