Драматично равенство в градското дерби на Ливърпул

15:52, 17 окт 2020, Автор: , Преглеждания:8

Сала

Отборите на Евертън и Ливърпул завършиха наравно 2-2 на „Гудисън Парк“ в дербито на петия кръг на Висшата лига.

Шампионите откриха резултата след само 3 минути игра. Андрю Робъртсън получи пас вляво, преодоля Шеймъс Коулман и центрира към свободния Садио Мане. Сенегалецът разстреля Джордан Пикфорд от няколко метра за 1-0.

Малко след това Върджил Ван Дайк получи контузия и бе заменен от Джо Гомес. Тази промяна веднага доведе до негативи за Пуул. В 20-ата минута „карамелите“ изравниха след гол с глава на Майкъл Кийн. Защитникът се разписа след центриране от корнер на Хамес Родригес.

В 25-ата минута Трент Алекзандър-Арнолд отправи чудесен изстрел след фаул на дъгата на пеналта, но Пикфорд изби в корнер. В 34-ата Мане отново получи подаване от Робъртсън, но този път стреля неточно.

Четвърт час след почивката Евертън бе близо до пълен обрат. Ричарлисон бе намерен отлично от Хамес, но ударът му с глава срещна страничната греда. Пет минути по-късно самият колумбиец стреля от дистанция, но Адриан изби.

В 72-ата минута Ливърпул върна преднината си. Йери Мина изби лошо топката, която се озова в Мохамед Сала, а египетската суперзвезда отбеляза с едно докосване за 2-1.

Девет по-късно „карамелите“ възстановиха отново равенството. Хамес намери Люка Дин вляво, а французинът центрира в наказателното поле, където Доминик Калвърт-Люин бе точен с глава – 2-2.

В последните секунди на редовното време Ричарлисон получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Тиаго.

Малко преди края на мача Джордан Хендерсън успя да отбележи за гостите, но попадението бе отменено заради засада след намеса на ВАР.

След това равенство Евертън остава начело в класирането с 13 точки, но вече не е с пълен актив. Ливърпул е втори с 10 пункта.