Наполи срази Аталанта за едно полувреме

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
17:19, 17 окт 2020, Автор: , Преглеждания:9

Ървинг Лосано

Отборът на Наполи разгроми с 4-1 Аталанта на своя „Сан Паоло“ в първия мач от четвъртия кръг на Серия А.

Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме, след като Ървинг Лосано се разписа от няколко метра.

В 27-ата минута Дрийс Мертенс се възползва ог грешка в защитата на гостите и подаде към Лосано, а мексиканецът отбеляза красиво попадение с удар в долния ляв ъгъл на Спортиело.

180 секунди по-късно разликата стана класическа. Матео Политано проби сам и шутира от дъгата на наказателното поле, за да направи безпомощен стража на Аталанта – 3-0.

Две минути преди почивката Виктор Осимен увеличи преднината на Наполи, след като отбеляза с изстрел извън пеналта – 4-0.

В 69-ата минута Ромеро се справи със защитата на домакините и подаде вляво към Сам Ламерс, а нидерландецът реализира елегантно за 1-4.

След успеха Наполи има 8 точки в актива, докато Аталанта остава с 9, допускайки първа грешна стъпка през сезона.