Отборът на Лудогорец записа домакинска издънка след 1-1 срещу Царско село в среща от деветия кръг на Ефбет лига, играна на „Хювефарма Арена“.
Единственото попадение през първата част бе дело на Ихиньо Марин, който се разписа от дузпа в 27-ата минута. Наказателният удар бе даден за игра с ръка на Иван Бандаловски.
Десетина минути след почивката Кирил Десподов влезе в игра като резерва, правейки своя дебют със зелената фланелка.
В 82-ата минута именно Десподов бе съборен от Ивайло Марков в пеналта и реферът отсъди втора дузпа за домакините. Клаудио Кешерю стреля мощно, но над напречната греда.
В последните секунди на срещата резервата Лъчезар Балтанов шокира шампионите, след като вкара с глава след центриране на Марков.
След това реми разградчани имат 17 точки и са на второ място, докато „царете“ са четвърти с 13.