Челси с издънка срещу „Светците“

18:19, 17 окт 2020, Автор: , Преглеждания:12

Челси

Отборите на Челси и Саутхемптън приключиха при зрелищно равенство 3-3 на „Стамфорд Бридж“ в двубой от петия кръг на Висшата лига.

Домакините стигнаха до откриване на резултата след четвърт час. Бен Чилуел подаде към Тимо Вернер, който слаломира в пеналта на „светците“, след което стреля технично за 1-0. Това бе първи гол за германеца с екипа на „сините“.

В 29-ата минута Жоржиньо даде дълъг пас към Вернер, който преодоля Беднарек, след което и вратаря МакКарти и реализира с глава за 2-0.

Две минути преди почивката Дани Ингс се възползва от извеждащ пас на Че Адамс, преодоля Кепа и вкара на празна врата за 1-2.

В 57-ата Саутхемптън стигна до много куриозен втори гол. Адамс се възползва от грешка на Зума и Кепа, но стреля в страничната греда. След това нападателят отново се пребори за топката и в крайна сметка вкара за 2-2.

Равенството се запази само две минути. Вернер бе изведен вдясно и подаде успоредно към непокрития Кай Хаверц, който доведе нещата до 3-2.

Във втората минута на добавеното време гостите успяха отново да изравнят. Зума изчисти лошо, Тио Уолкът нанесе удар, който се получи асистенция за Яник Вещергаард и датският бранител отклони топката в мрежата – 3-3.

След това реми Челси има 8 точки и се намира на шесто място, докато „светците“ са 10-и със 7.