Байерн прегази Айнтрахт, хеттрик за Левандовски

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
17:48, 24 окт 2020, Автор: , Преглеждания:12

Левандовски

Отборът на Байерн Мюнхен записа безпроблемна победа с 5-0 над Айнтрахт Франкфурт на „Алианц Арена“ в среща от петия кръг на Бундеслигата.

Домакините имаха нужда от само 10 минути, за да поведат в резултата. Роберт Левандовски получи подаване от Кингсли Коман и разстреля Кевин Трап от 12 метра – 1-0.

В 26-ата минута Лева се разписа за втори път. Полякът вкара елегантно с глава след центриране от корнер на Йосуа Кимих.

Четвърт час след почивката Левандовски оформи своя хеттрик. Нападателят бе изведен от Дъглас Коща и технично преодоля Трап за класическото 3-0.

В 72-ата минута Лирой Сане получи топката от Буна Сар, напредна сам и с великолепен шут извън наказателното поле не остави шанс на Трап – 4-0.

В последните секунди младият талант Джамал Мусиала също записа името си сред голмайсторите, след като бе точен при едно меле в пеналта на гостите.

След успеха Байерн има 12 точки и се намира на второ място, докато Айнтрахт е пети с осем, след като допусна първо поражение за сезона.

Щутгарт – Кьолн 1-1
РБ Лайпциг – Херта 2-1
Майнц – Борусия М 2-3
Унион – Фрайбург 1-1