Локо пак се издъни на „Лаута“

Публикувано в: Избрано, Локомотив Пловдив, Футбол България
21:32, 30 окт 2020, Автор: , Преглеждания:12

Карагерен

Отборът на Локомотив Пловдив записа втора поредна домакинска издънка, след като завърши наравно 2-2 срещу Монтана в двубой от 11-ия кръг.

Домакините поведоха още в седмата минута. Анте Аралица отклони топката към задната греда след изпълнение на корнер, а Димитър Илиев засече с глава за 1-0.

В 25-ата Парвиз Умарбаев подари топката на Билал Бари, който веднага изведе Тони Тасев вдясно. Крилото на гостите стреля технично покрай Мартин Луков за 1-1.

Седем минути по-късно Тасев се отскубна отляво, центрира успоредно от самата аутлиния, а Лукас Масоеро прати кълбото в собствената си мрежа – 2-1 за Монтана.

Само секунди след това Локо изравни. Момчил Цветанов центрира от дясното крило, няколко футболисти се разминаха с топката и тя стигна до Бирсент Карагерен, който се разписа с плонж с глава – 2-2.

След това равенство „черно-белите“ остават на върха в класирането с 23 точки, но имат два мача повече от втория Лудогорец. Монтана е 11-и с 12 пункта.