Юнайтед обърна Евертън, Кавани с първи гол

16:53, 7 ное 2020, Автор: , Преглеждания:12

Манчестър

Манчестър Юнайтед спечели нова победа като гост във Висшата лига, след като се наложи с 3-1 над Евертън на „Гудисън Парк“ в двубой от осмия кръг.

Гостите можеха да поведат след 16 минути игра. Антони Марсиал се озова сам срещъ Джордан Пикфорд, но от няколко метра шутира покрай гредата. Секунди след това Маркъс Рашфорд стреля елегантно, но над вратата.

В 19-ата минута Пикфорд изрита топката в полето на Юнайтед, Доминик Калвърт-Люин свали с глава към Бернард. Бразилецът овладя добре и с удар в долния десен ъгъл на Де Хея даде преднина на „карамелите“.

В 25-ата резултатът бе изравнен. Люк Шоу центрира прекрасно от левия фланг, а Бруно Фернандеш нанесе страхотен изстрел с глава за 1-1.

Три минути по-късно Люка Дин направи двойно с Бернард и се озова сам в наказателното поле, но бомбеният му шут разтресе страничния стълб на вратата на Де Хея.

В 33-ата „червените дяволи“ направиха пълен обрат. Бруно Фернандеш центрира към Рашфорд, който се размина с топката, а тя се удари в страничната греда и влезе във вратата – 2-1.

В 72-ата минута Рашфорд имаше отличен шанс да реши всичко в мача, след като остана сам срещу Пикфорд, но стражът на домакините спаси с крак.

В последните секунди на срещата гостите направиха светкавична контра, при която Бруно намери Единсон Кавани, а уругваецът се разписа за 3-1, отбелязвайки първия си гол във Висшата лига.

След този успех Манчестър има 10 точки и се изкачи на 13-о място, докато Евертън е пети с 13, след като записа трето поредно поражение.