Хари Кейн изстреля Тотнъм на върха

16:17, 8 ное 2020, Автор: , Преглеждания:17

Хари Кейн

Отборът на Тотнъм спечели изключително трудна победа с 1-0 при визитата си на Уест Бромич в първия неделен сблъсък от осмия кръг на Висшата лига.

Гостите започнаха по-добре мача и в 13-ата минута Хьон-Мин Сон се озова в чиста позиция в наказателното поле, но се забави твърде много и ударът му бе блокиран.

В средата на първата част „дроздовете“ можеха също да поведат, но Ерик Дайър изчисти топката пред голлинията.

В средата на второто полувреме Серхио Регийон имаше страхотен шанс за гол след лошо изчистване на защитник на УБА, но стреля много неточно от няколко метра.

Малко след това и домакините имаха възможност, но далечен удар на Галахър се отклони в страничната греда.

В 83-ата минута резервата Карлос Винисиус отправи силен шут по земя, но Сам Джонстън успя да спаси.

В 88-ата Хари Кейн успя да отбележи с глава, след като получи прекрасно центриране от Мат Дохърти.

След този успех Тотнъм има 17 точки и излезе начело в класирането, докато Уест Бромич е 18-и с 3.