Челси не се затрудни с Нюкасъл

16:47, 21 ное 2020, Автор: , Преглеждания:12

Челси

Отборът на Челси записа лесна победа с 2-0 при визитата си на Нюкасъл на „Сейнт Джеймсис Парк“ в първия двубой от деветия кръг на Висшата лига.

Още в петата минута Тимо Вернер имаше прекрасен шанс да отбележи, но от няколко метра не успя да преодолее Карл Дарлоу.

В десетата Хаким Зийеш центрира от десния фланг към Тами Ейбрахам, който засече с глава, но Дарлоу изби в корнер.

След изпълнението на ъгловия удар се стигна до ново центриране в наказателното поле на домакините и Федерико Фернандес си отбеляза автогол.

В 30-ата минута Вернер направи непростим пропуск, след като се озова очи в очи с Дарлоу. Германецът получи кълбото от Ейбрахам, но стреля покрай гредата от десетина метра.

В 65-ата минута Челси организира страхотна контра, при която Вернер проби сам през няколко защитници, след което подаде към Ейбрахам и английският нападател не пропусна – 2-0.

В 72-ата Шон Лонгстаф прати истински снаряд към вратата на Менди, но топката попадна в напречната греда.

Шест минути по-късно Мейсън Маунт получи отлично подаване от Матео Ковачич, но стреля покрай десния страничен стълб на Дарлоу.

След този успех момчетата на Франк Лампард излязоха на първо място в класирането с 18 точки, докато „свраките“ са 13-и с 11.