ВАР лиши Ливърпул от победа в Брайтън

16:52, 28 ное 2020, Автор: , Преглеждания:18

Ливърпул

Отборът на Ливърпул завърши наравно 1-1 при визитата на Брайтън в среща от десетия кръг на Висшата лига.

Домакините имаха златна възможност още в десетата минута. Аарън Конъли бе изведен прекрасно сам срещу Алисон, но стреля неточно в аут.

В 20-ата Брайтън получи дузпа за нарушение на Неко Уилямс срещу Конъли. Нийл Мопе застана зад топката, но шутира покрай лявата странична греда на Алисон.

В 35-ата минута Мохамед Сала успя да се разпише за Пуул, но попадението му бе отменено заради засада след намеса на ВАР.

В 60-ата Ливърпул все пак поведе в резултата. Диого Жота получи топката от Сала, проби сам на дъгата на пеналта и отправи точен удар в долния десен ъгъл на Райън.

В първата минута на добавеното време домакините получиха втора дузпа, този път след сигнал от ВАР. При ситуацията Робъртсън изрита Уелбек. Паскал Грос не пропусна от бялата точка за 1-1.

След равенството „мърсисайдци“ имат 21 точки и се изкачиха на първо място в класирането, а „чайките“ са 16-и с 10.