Интер нанесе първо поражение на Сасуоло

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
18:22, 28 ное 2020, Автор: , Преглеждания:18

Интер

Отборът на Интер записа победа с 3-0 при визитата си на хита в Серия А Сасуоло в среща от деветия кръг. За домакините това бе първа загуба за сезона.

Гостите откриха резултата в четвъртата минута, след като Лаутаро Мартинес намери непокрития в наказателното поле Алексис Санчес и чилиецът се разписа за 1-0.

В 14-ата разликата бе удвоена, след като румънският бранител Влад Кирикеш си отбеляза куриозен автогол след изпълнение на корнер.

В 60-ата минута „нерадзурите“ организираха чудесна контра, при която Матео Дармиан центрира от десния фланг, Роберто Галярдини овладя технично и със силен шут доведе нещата до 3-0.

След успеха Интер се изкачи на второ място с актив от 18 точки, с колкото е и третият Сасуоло.