Арда и ЦСКА 1948 не излъчиха победител

Публикувано в: Избрано, Футбол България
19:46, 11 дек 2020, Автор: , Преглеждания:17

Арда

Отборите на Арда и ЦСКА 1948 завършиха наравно 1-1 в първия двубой от 16-ия кръг на Ефбет лига, игран в Кърджали.

Домакините имаха чудесна възможност за гол още в 18-ата минута. Спас Делев бе изведен сам срещу вратаря, но реши да подава вляво от себе си към непокрития Светослав Ковачев. Младият български национал се отчете с голям пропуск, след като от 6-7 метра не успя да преодолее Даниел Наумов.

В 35-ата минута момчетата на Николай Киров имах още един шанс след хубав изстрел на Спас Делев от границата на наказателното поле, но Наумов отрази топката.

В 62-ата ЦСКА 1948 поведе в резултата. Мартин Камбуров получи пас в пеналта и с прецизен удар наказа Иван Караджов, вкарвайки само 120 секунди след появяването си на терена.

В 74-ата минута Арда получи дузпа след нарушение на Димитър Пиргов срещу Жуниньо. Иван Коконов бе точен от бялата точка за 1-1.

След това равенство тимът от Кърджали е на трето място в класирането с 28 точки, докато ЦСКА 1948 е пети с 24.