Тотнъм се справи лесно с Лийдс

16:46, 2 яну 2021, Автор: , Преглеждания:20

Хьон-Мин Сон

Отборът на Тотнъм сложи край на лошата си серия във Висшата лига, след като срази с 3-0 новака Лийдс в мач от 17-ия кръг.

Домакините получиха дузпа в 27-ата минута след нарушение на Алиоски срещу Бергвайн. Кейн застана зад топката и с точно изпълнение даде аванс на „шпорите“ – 1-0.

Минутка преди почивката Кейн се отчете и с асистенция, след като намери отлично Сон в наказателното поле, а кореецът се разписа за 2-0.

Пет минути след началото на второто полувреме разликата стана класическа. Сон изпълни корнер от десния фланг и Алдервайрелд засече с глава за 3-0.

В самия край на двубоя Мат Дохърти получи втори жълт картон и тимът на Жозе Моуриньо доигра мача с 10 души.

След успеха Тотнъм има актив от 29 точки и се изкачи на трето място, докато Лийдс е 11-и с 23.