Дамбраускас дебютира с победа, Лудогорец напред за Купата

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
16:48, 11 фев 2021, Автор: , Преглеждания:65

Лудогорец

Отборът на Лудогорец се класира за осминафиналите на Купата на България, след като надигра с 3-1 втородивизионния Спортист Своге на „Хювефарма Арена“. Този двубой беше и официален дебют на новия наставник на разградчани Валдас Дамбраускас.

Резултатът в срещата бе открит в 18-ата минута. Каули Оливейра проби до аутлинията вдясно, след което опита центриране, но Мартин Михайлов изби с глава. Топката стигна до Бърнърд Текпетей, който с удар от въздуха преодоля Стефано Кунчев – 1-0.

В 36-ата минута Жосуе Са и Оливие Вердон допуснаха грешка, което позволи на Владислав Цеков да стреля, но шутът на нападателя бе неточен.

120 секунди по-късно Клаудио Кешерю стреля чудесно от фаул, но кълбото попадна в напречната греда. В последната минута на първата част Текпетей получи нов шанс да се разпише, след като се озова сам срещу Кунчев след пас на Каули, но ударът му попадна в ръцете на вратаря.

Малко след почивката тимът на Спортист изненадващо изравни резултата. Айкут Рамадан центрира в наказателното поле и Деян Христов се разписа с глава за 1-1.

В 58-ата минута „зелените“ върнаха преднината си. Текпетей направи отлично двойно с Кешерю, след което с мощен шут не остави шанс на Кунчев – 2-1.

Само две по-късно шампионите убиха интригата с трето попадение след перфектна контра. Кирил Десподов стреля силно, Кунчев не изби добре и Кешерю направи добавка от няколко метра за 3-1.

В следващата фаза Лудогорец ще гостува на елитния Царско село.