Фалстарт за „новия“ Ботев, Арда спечели в Коматево

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Футбол България
19:52, 12 фев 2021, Автор: , Преглеждания:27

Жуниньо

Отборът на Арда Кърджали даде нова сериозна заявка за място в топ 6 на Ефбет лига, след като надигра с 2-0 като гост тима на Ботев Пловдив в първата среща от 17-ия кръг.

Домакините, за които това беше първи официален мач в „ерата Зингаревич“, започнаха по-активно мача и в десетата минута Реда Рабей стреля от дистанция, но Иван Караджов изби в корнер.

Малко след това гостите стигнаха до попадение. Жуниньо подаде към Спас Делев вдясно в наказателното поле, а националът върна топката към бразилеца, който от 4-5 метра реализира за 1-0.

В 29-ага минута Славчо Шоколаров опита да изненада стража на Арда с изстрел от фаул в близкия фаул, но кълбото не попадна в целта.

В последните секунди на първото полувреме Георги Аргилашки изби лошо изстрел на Делев, след което последва бомбен удар от малък ъгъл на Деян Лозев, но кълбото попадна в напречната греда.

В 53-ата минута Шоколаов сбърка фатално след изпълнение на аут. Жуниньо стигна до топката и с чудесен изстрел от границата на пеналта доведе нещата до 2-0.

В средата на втората част Кевин Янсон изпълни фаул от дъгата на пеналта, но нацели горната греда на вратата на Арда.

В 79-ата минута Спас Делев се откъсна сам срещу Аргилашки, но отигра ситуация несериозно, стреляйки леко в ръцете на стража.

След този успех тимът на Николай Киров има 32 точки и запази четвъртото си място, докато „канарчетата“ остават 12-и с 14.