Камбуров с невероятно завръщане при успех на Берое

Публикувано в: Берое, Ботев Враца, Избрано, Футбол България
14:52, 13 фев 2021, Автор: , Преглеждания:35

Мартин Камбуров

Отборът на Берое спечели драматична победа с 2-1 при визитата си на Ботев Враца в ранния съботен мач от 17-ия кръг на Ефбет лига, игран на стадион „Христо Ботев“.

Домакините започнаха силно мача и още във втората минута Петър Атанасов направи уникален пропуск. Нападателят получи пас от Даниел Генов, но на празна врата нацели защитника Илиас Хасани. В деветата минута отново Атанасов имаше шанс за гол, след като бе намерен в наказателното поле, но стреля в ръцете на Генадий Ганев.

В 12-ата минута реферът Волен Чинков даде спорна дузпа на гостите, след като видя контакт между Аласан Н’Диайе и Мартин Камбуров. Зад топката застана именно завърналият се в заралии Камбуров, който с точен изстрел даде преднина на Берое, вкарвайки своя гол номер 247 в българския елит.

Ботев успя бързо да изравни след само още седем минути игра. Генов центрира от десния фланг, Дориан Бабунски отклони с глава и Мартин Николов със силен шут не остави шанс на Ганев – 1-1.

В средата на второто полувреме врачани бяха близо до пълен обрат след страхотна задна ножица на Бабунски, но топката попадна в напречната греда.

В добавеното време Камбуров реализира гол-шедьовър, след като овладя на гърди и с прекрасна задна ножица намери мрежата зад Красимир Костов – 2-1.

След този успех Берое има 31 точки и запазва петата си позиция, докато Ботев е десети с 15.