Лестър заши три на Ливърпул за 6 минути

16:50, 13 фев 2021, Автор: , Преглеждания:25

Варди

Отборът на Лестър срази шампиона Ливърпул с 3-1 на „Кинг Пауър Стейдиъм“ в първия мач от 24-ия кръг на Висшата лига.

Гостите поведоха в средата на второто полувреме след гениален гол на Мохамед Сала. Роберто Фирмино получи пас в наказателното поле и с триково отиграване отклони за Сала, който с едно докосване прати топката в мрежата зад Каспер Шмайехл – 1-0.

В 78-ата минута „лисиците“ изравниха след спорно положение. Джеймс Мадисън шутира директно от фаул отляво на пеналта, а няколко играчи се разминаха с кълбото и то влетя в мрежата – 1-1. В ситуацията имаше разглеждане с ВАР, но в крайна сметка голът бе признат.

Само 180 секунди по-късно Лестър направи пълен обрат. Юри Тилеманс изрита топката в половината на Пуул, където Алисон направи детинска грешка, а Джейми Варди се разписа на празна врата за 2-1.

Малко след това Харви Барнс проби вляво и стреля, Алисон изби, след което Варди направи фрапантен пропуск от няколко метра, стреляйки в тялото на стража на гостите.

В 85-ата минута Барнс този път довърши шампионите, след като отново бе изпуснат от защитата на Ливърпул и не остави шанс на Алисон с удар по земя – 3-1.

След този успех Лестър има 46 точки и се изкачи на второ място, докато мърсисайдци са четвърти с 40.