ЦСКА триумфира на снега в „Овча купел“

Публикувано в: Избрано, Славия, Футбол България, ЦСКА
19:50, 13 фев 2021, Автор: , Преглеждания:29

Али Соу

Отборът на ЦСКА-София спечели важна победа с 1-0 при визитата си на Славия в среща от 17-ия кръг на Ефбет лига, играна на напълно заснежения терен на стадион „Славия“.

Домакините можеха да поведат в 10-ата минута, след като Радослав Кирилов овладя топката в наказателното поле, след което нанесе изстрел, но улучи страничната греда.

В 18-ата „белите“ отново нямаха късмет. Георги Вълчев засече с глава центриране от корнер, но топката кацна на горния стълб на вратата на Бусато.

В 24-ата минута „червените“ откриха резултата при първата си възможност. Брадли Мазику проби вляво, центрира в пеналта, където Али Соу овладя на гърди, след което преодоля Светослав Вуцов – 1-0.

След този успех ЦСКА има 36 точки и се изкачи на второ място, докато Славия е на 13-а позиция с 12 пункта.