Арда в топ 3 след драматична победа над Ботев Враца

Публикувано в: Ботев Враца, Избрано, Футбол България
14:51, 20 фев 2021, Автор: , Преглеждания:12

Арда

Отборът на Арда продължава с отличното си представяне в Ефбет лига, след като надигра с 3-2 тима на Ботев Враца на „Арена Арда“ в двубой от 18-ия кръг.

Домакините започнаха отлично мача, стигайки до гол още в четвъртата минута. Жуниньо открадна топката от Аласан Н’Диай, след което напредна добре и с техничен изстрел от дъгата на пеналта не остави шанс на Костов – 1-0.

В 29-ата минута „сините“ удвоиха аванса си. Спас Делев центрира от свободен удар от десния фланг, а Пламен Крумов засече с глава от няколко метра за 2-0.

Седем по-късно Ботев остана с човек по-малко, след като неадекватният в този мач Н’Диай получи втори жълт картон за нарушение срещу Делев.

В 74-ата минута гостите намалиха пасива си след добра контра, при която Даниел Генов бе намерен отлично в наказателното поле и елегантно реализира за 1-2.

Осем минути по-късно Ботев изненадващо изравни. Генов се откъсна отляво, подаде към Чавдар Ивайлов, който стреля слабо, но успя да изненада Караджов – 2-2.

Домакините показаха характер и в 85-ата минута върнаха преднината си. Иван Тилев центрира от десния фланг, Делев овладя в наказателното поле и разстреля Костов за 3-2.

След успеха Арда вече има 35 точки и се изкачи на трето място, докато врачани са 11-и с 15.