Локо Пловдив надигра Лудогорец в голово шоу на „Лаута“

Публикувано в: Избрано, Локомотив Пловдив, Лудогорец, Футбол България
17:18, 20 фев 2021, Автор: , Преглеждания:70

Локомотив

Отборът на Локомотив Пловдив се наложи с 3-2 над Лудогорец в супердербито на 18-ия кръг на Ефбет лига, играно в Пловдив.

Шампионите откриха резултата при първата си добра атака в 17-ата минута. Кирил Десподов бе изведен по лявото крило, надбяга Кристиан Гоми и навлезе в пеналта, след което пусна успореден пас за Абел Анисе, който вкара на празна врата за 1-0.

В 26-ата минута Бърнърд Текпетей на два пъти имаше шанс да удвои за разградчани, но пропусна. При първата възможност ганаецът не успя да засече подаване на Клаудип Кешерю, а при втората шутът му бе блокиран от Гоми.

В края на първата част Локо изненадващо направи пълен обрат с два бързи гола. Първо в 41-ата минута Момчил Цветанов получи перфектен пас от Лукас Салинас в наказателното поле и преодоля Ренан за 1-1.

120 секунди по-късно Анисе сгреши в половината на Лудогорец, след което се стигна до подаване на Парвиз Умарбаев към Димитър Илиев. Националът показа високата си класа, след като с прехвърлящ удар препарира Ренан за 2-1.

В 53-ата минута „зелените“ получиха дузпа след нарушение на Гомис срещу Текпетей. Клаудио Кешерю бе точен от бялата точка, за да доведе резултата до 2-2.

В 59-ата Локомотив бе много близо до трети гол. След изпълнение на ъглов удар Лукас Масоеро стреля с глава, но топката срещна лявата греда на Ренан.

В 74-ата минута Диниш Алмейда направо фрапантен пропуск, след като не успя да засече от 2 метра лош изстрел на Бирсент Карагерен.

180 секунди по-късно Дейвид Малембана шутира силно от фаул от 35 метра, Ренан се намеси слабо и изпусна топката, а Салинас бе наблизо, за да направи добавка – 3-2.

След успеха „черно-белите“ имат актив от 37 точки и се изкачиха на второ място в класирането, докато Лудогорец остава лидер с 42.