Италия разпиля Турция в откриването на Евро 2020

Публикувано в: Избрано, Италия, Турция, Футбол Свят
23:20, 11 юни 2021, Автор: , Преглеждания:26

Италия

Италия започна впечатляващо на Евро 2020, след като надигра с 3-0 тима на Турция в мача на откриването, игран на стадион „Олимпико“ в Рим.

Първото полувреме на двубоя премина изцяло под диктовката на „скуадра адзура“. Момчетата на Роберто Манчини владееха инициативата, но само веднъж бяха много близо до гола.

В 22-ата минута ветеранът Джорджо Киелини засече с глава центриране от корнер, но Чакър успя да избие топката под гредата.

Чиро Имбоиле също имаше два шанса до почивката, но при първия случай стреля неточно с глава, а при втория намери ръцете на турския страж с шут от 16-17 метра.

Осем минути след началото на второто полувреме Италия поведе в резултата. Николо Барела изведе отлично Доменико Берарди вдясно, а играчът на Сасуоло центрира остро в малкия пеналт, където Мерих Демирал засече с гърди в собствената си врата – 1-0.

След попадението „адзурите“ станаха още по-активни и се наложи Чакър да спасява изстрели на Спинацола и Локатели.

В 66-ата минута логичното се случи и Италия удвои преднината си. Чакър отрази удар на Спинацола, но Чиро Имобиле бе на правилното място и направи добавка от няколко метра за 2-0.

В 79-ата минута и вратарят Чакър направи фатална грешка, подарявайки топката на Берарди, след което последва пас за Барела, който продължи за Имобиле. Нападателят на Лацио намери Лоренци Инсине вляво, а крилото на Наполи реализира красиво за 3-0.

След този успех Италия поведе в група А с 3 точки, докато южната ни съседка остава с нула. Утре е сблъсъкът между Уелс и Швейцария.

Турция (4-1-4-1): 23.Чакър – 2.Челик; 3.Демирал; 4.Сьоюнджю; 13.Мераш – 5.Йокушлу (65 – 21.Кахведжи) – 9.Караман (77 – 26.Дервишоулу); 6.Туфан (64 – 22.Айхан); 11.Язъджъ (46 – 7.Юндер); 10.Чалханоулу – 17.Йълмаз – селекционер: Шенол Гюнеш

Италия (4-3-3) : 21.Донарума – 24.Флоренци (46 – 2.Ди Лоренцо); 19.Бонучи; 3.Киелини; 4.Спинацола – 5.Локатели (76 – 16.Кристанте); 8.Жоржиньо; 18.Барела – 11.Берарди (85 – 20.Бернардески); 10.Инсине (80 – 14.Киеза); 17.Имобиле (81 – 11.Белоти) – селекционер: Роберто Манчини

Стадион: Олимпико (Рим)
Главен съдия: Дани Макели (Нидерландия)
Помощници: Хесел Стеегстра (Нидерландия) и Ян де Фрийс (Нидерландия)
Жълти картони: Сьоюнджю, Дервишоулу (Турция)
Голмайстори: 1-0 Демирал 53 (автогол); 2-0 Имобиле 66; 3-0 Инсине 79