Англия излъга Хърватия с гол на Стърлинг

17:20, 13 юни 2021, Автор: , Преглеждания:22

Стърлинг

Англия стартира на Евро 2020 с победа, след като в дербито на група Д се наложи с 1-0 над Хърватия на стадион „Уембли“ в Лондон.

Още в шестата минута домакините направиха страхотна атака, при която Рахийм Стърлинг намери Фил Фодън вдясно. Младият талант на Манчестър Сити стреля технично в далечния ъгъл, но уцели страничната греда.

В деветата Калвин Филипс отправи удар от воле извън наказателното поле, но Ливакович съумя да избие топката.

Постепенно „ватрените“ спряха натиска на Англия и до края на първата част нямаше нови чисти голови положения.

Резултатът бе открит в 57-ата минута след попадение на Стърлинг. Филипс бе в основата на гола, след като изведе отлично своя съотборник в наказателното поле, а Стърлинг преодоля Ливакович за 1-0.

Малко след това Мейсън Маунт центрира към Хари Кейн на далечната греда, но нападателят пропусна от няколко метра.

В 82-ата минута Джъд Белингам, който ще навърши 18 години в края на този месец, се превърна в най-младия футболист, записал участие на европейски първенства.

Англия (4-2-3-1): 1.Пикфорд – 2.Уокър; 5.Стоунс; 15.Мингс; 12.Трипиър – 4.Райс; 14.Филипс – 20.Фодън (71 – 11.Рашфорд); 19.Маунт; 10.Стърлинг (90 – 18.Калвърт-Люин) – 9.Кейн (82 – 26.Белингам) -  – селекционер: Гарет Саутгейт

Хърватия (4-3-3): 1.Ливакович – 2.Върсалко; 21.Вида; 5.Чалета-Цар; 25.Гвардиол – 11.Брозович (70 – 13.Влашич); 10.Модрич; 8.Ковачич (85 – 15.Пашалич) – 17.Ребич (78 – 20.Петкович); 9.Крамарич (70 – 7.Брекало); 4.Перишич – селекционер: Златко Далич

Стадион: Уембли (Лондон)
Главен съдия: Даниеле Орсато (Италия)
Помощници: Алесандро Джалатини (Италия) и Фабрицио Прети (Италия)
Жълти картони: Фодън (Англия); Чалета-Цар, Ковачич, Брозович (Хърватия)
Голмайстори: 1-0 Стърлинг 57