Нидерландия попари Украйна в голово шоу

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят, Холандия
23:21, 13 юни 2021, Автор: , Преглеждания:19

Вегхорст

Отборът на Нидерландия спечели драматична победа с 3-2 срещу Украйна в мач от група Ц на Евро 2020, игран на „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам.

Срещата започна много динамично и още във втората минута Мемфис Депай се отличи с индивидуален рейд, но ударът му бе спасен от Бушчан. Малко след това Дензъл Дъмфрийс бе блокиран на няколко метра от вратата, а в седмата минута Жоржиньо Вайналдуум шутира над напречната греда.

В 38-ата минута Бушчан показа блестящ рефлекс при изстрел на Вайналдуум от границата на пеналта, избивайки топката с една ръка. Секунди след това Депай сложи кълбото на главата на Дъмфрийс, който пропусна от чиста позиция.

В 52-ата минута „лалетата“ най-накрая стигнаха до гол. Вратарят Бушчан не се намеси по най-добрия начин при едно ниско центриране от десния фланг на Дъмфрийс, а топката се озова във Вайналдуум, който с елегантен шут намери мрежата – 1-0.

Шест минути по-късно Нидерландия удвои аванса си след нова грешка в защитата на съперника. Вут Вегхорст се разписа от няколко метра със силен шут.

В 75-ата минута Украйна намали пасива си след гол-шедьовър на Андрий Ярмоленко. Крилото на Уест Хем налвезе към дъгата на наказателното поле и с красив фалцов изстрел не остави шанс на Стекеленбург.

Четири по-късно момчетата на Андрий Шевченко сензационно изравниха. Руслан Малиновски центрира от фаул на главата на Роман Яремчук, който не пропусна от десет метра – 2-2.

В 85-ата минута Нейтан Аке прати кълбото в наказателното поле, където Дъмфрийс надскочи Зинченко и върна аванса на Нидерландия, отбелязвайки първото си попадение с оранжевия екип.

След този успех Нидерландия е на второ място в класирането с 3 точки, с колкото е и лидерът Австрия. Украйна и Северна Македония нямат актив.

Нидерландия (3-5-2): 1.Стекеленбург – 25.Тимбер (89 – 2.Фелтман); 17.Блинд (64 – 4.Аке); 6.Де Фрай – 22.Дъмфрийс; 8.Вайналдуум; 15.де Роон; 21.Ф. де Йонг; 12.ван Аанхолт (64 – 5.Вайндал) – 10.Депай (90 – 18.Мален); 19.Вегхорст (89 – 9.Л де Йонг) – селекционер: Франк де Бур

Украйна (4-3-3): 1.Бушчан – 21.Караваев; 13.Забарни; 22.Матвиенко; 16.Миколенко – 5.Сидорчук; 8.Малиновски; 17.Зинченко – 7.Ярмоленко; 20.Зубков (13 – 11.Марлос) (65 – 10.Шапаренко); 9.Яремчук – селекционер: Андрий Шевченко

Стадион: Йохан Кройф Арена (Амстердам)
Главен съдия: Феликс Брих (Германия)
Помощници: Марк Борш (Германия) и Щефан Луп (Германия)
Жълти картони: Сидорчук (Украйна)
Голмайстори: 1-0 Вайналдуум 52; 2-0 Вегхорст 58; 2-1 Ярмоленко 75; 2-2 Яремчук 79; 3-2 Дъмфрийс 85