Силен старт за Чехия на Евро 2020, Шик с гол от 45 метра

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят
17:22, 14 юни 2021, Автор: , Преглеждания:25

Шик

Отборът на Чехия направи летящ старт на Евро 2020, след като надигра с 2-0 като гост тима на Щотландия на „Хемпдън Парк“ в двубой от група Ц.

Първата ситуация в мача се откри пред Патрик Шик в 15-ата минута, но неговият удар бе избит в корнер от Маршал.

В 32-ата Анди Робъртсън бе изведен прекрасно вляво, след което последва опасен изстрел на защитника на Ливърпул, но Вацлик се намеси решаващо.

Три минути преди почивката Чехия излезе напред в резултата, след като Шик отбеляза с глава след прекрасно центриране на Владимир Цуфал.

Секунди след старта на второто полувреме Шик имаше нов шанс за гол, но Маршал успя да спаси. След това последва и изстрел на Владимир Дарида, но стражът на домакините отново бе на висота, избивайки в корнер.

В 48-ата минута продължителна атака на Шотландия завърши с чудесен шут на Джак Хендри от дъгата на наказателното поле, но кълбото попадна в напречната греда.

Секунди след това Томаш Калас за малко щеше да си отбележи куриозен автогол, но Томаш Вацлик показа страхотен рефлекс и изби топката.

В 52-ата минута Патрик Шик вкара един ог головете на турнира, след като се разписа с изстрел почти от центъра, изненадвайки Даниел Маршал – 2-0.

В 65-ата Линдън Дайк можеше да намали пасива на тима си, но от няколко метра не успя да преодолее Вацлик, който спаси с десния си крак.

С този успех Чехия излезе начело в групата с 3 точки, с колкото е и тимът на Англия. Шотландия и Хърватия са без актив след първите мачове.

Шотландия (3-5-2): 1.Маршал – 5.Ханли; 16.Купър; 24.Хендри (67 – 8.МакГрегър) -  2.О’Донъл (79 – 25.Форест); 17.Армстронг (67 – 20.Фрейзър); 7.МакГин; 4.МакТомини; 3.Робъртсън – 9.Дайкс (79 – 19.Нисбет); 11.Кристи (46 – 10.Адамс) – селекционер: Стийв Кларк

Чехия (4-2-3-1): 1.Вацлик – 5.Цуфал; 3.Челустка; 6.Калас; 18.Боржил – 15.Сучек; 21.Крал (67 – 9.Холеш) – 12.Масопуст (72 – 20.Видра); 8.Дарида (87 – 13.Шевчик); 14.Янкто (72 – 19.Хложек) – 10.Шик (87 – 11.Кърменчик) - селекционер: Ярослав Шилхави

Стадион: Хемпдън Парк (Глазгоу)
Главен съдия: Даниел Зийберт (Германия)
Помощници: Ян Зайдел (Германия) и Рафаел Фолтин (Германия)