Португалия нашамари Унгария в самия край

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят
20:22, 15 юни 2021, Автор: , Преглеждания:13

Роналдо

Шампионът Португалия започна защитата на титлата си на Евро 2020 с трудна победа след 3-0 срещу Унгария на „Пушкаш Арена“ в Будапеща в двубой от група Ф.

Гостите стигнаха до положение още в петата минута след силен шут на Диого Жота, но Петер Гулачи спаси.

В 39-ата минута отново Диого Жота имаше шанс да се разпише, след като получи подаване в наказателното поле, но не съумя да преодолее стража на домакините.

Две минути преди почивката Кристиано Роналдо направи фрапантен пропуск, след като от границата на малкия пеналт стреля над вратата.

В началото на втората част Пепе имаше възможност да отправи удар с глава, но Гулачи внимаваше и изби топката.

В 68-ата минута стражът на РБ Лайпциг отново доказа високата си класа, отразявайки далечен шут на Бруно Фернандеш.

В 84-ата еврошампионите най-накрая стигнаха до гол. Рафа Силва намери Рафаел Герейро близо до точката на дузпата, а защитникът на Борусия Дортмунд стреля слабо, но топката рикошира във Вили Орбан и намери мрежата – 1-0.

Малко след това Орбан събори Рафа Силва в наказателното поле и Джунейт Чакър отсъди дузпа. Роналдо не пропусна от бялата точка за 2-0.

В добавеното време Португалия стигна и до трето попадение след чудесна атака, завършена от Роналдо за крайното 3-0.

Унгария (3-5-2): 1.Гулачи – 4.Атила Салай; 6.Орбан; 21.Ботка – 14.Ловренчич; 15.Клайнхайслер (77- 18.Шигер); 8.Наги; 13.Шефер (66 – 7.Него); 5.Фиола – 20.Шалай (77 – 24.Шон); 9.Адам Салай – селекционер: Марко Роси

Португалия (4-2-3-1): 1.Руй Патрисио – 2.Нелсон Семедо; 3.Пепе; 4.Рубен Диаш; 5.Рафа Герейро – 14.Уилям Карвальо (81 – 16.Ренато Санчес); 13.Данило Перейра – 10.Бернардо Силва (71 – 15.Рафа); 11.Бруно Фернандеш (89 – 8.Жоао Моутиньо); 21.Диого Жота (81 – 9.Андре Силва) – 7.Кристиано Роналдо - селекционер: Фернандо Сантуш

Стадион: Пушкаш Арена (Будапеща)
Главен съдия: Джунейт Чакър (Турция)
Помощници: Бахаттин Дуран (Турция) и Тарък Онгюн (Турция)
Жълти картони: Него, Орбан (Унгария); Рубен Диаш (Португалия)
Голмайстори: 0-1 Герейро 84; 0-2 Роналдо 86 (дузпа); 0-3 Роналдо 90