Миранчук донесе ценен успех на Русия

Публикувано в: Избрано, Русия, Футбол Свят
17:28, 16 юни 2021, Автор: , Преглеждания:18

Русия

Отборът на Русия записа първа победа в група Б на Евро 2020, след като се наложи с минималното 1-0 над дебютанта Финландия на „Газпром Арена“ в Санкт Петербург.

Срещата започна с ранен гол за Суоми след точен удар с глава на Йоел Поянпало, но попадението бе отменено след намеса на ВАР заради засада на нападателя на Унион Берлин.

В десетата минута страхотна атака на Сборная завърши с прекрасен пас в наказателното поле към свободния Магомед Оздоев, който от 10 метра шутира много неточно.

Във втората минута на добавеното време за първата част Русия стигна до гол. Алексей Миранчук направи двойно с Дзюба в наказателното поле, след което с хубав фалцов удар преодоля Храдецки – 1-0.

В 66-ата минута Дзюба се отличи с ново чудесно подаване, след като изведе вляво резервата Земалетдинов, но неговият изстрел мина покрай гредата.

Шест по-късно контра на Русия можеше да доведе до нов гол, след като Кузяев отправи елегантен шут в долния десен ъгъл на Храдецки, но стражът на Леверкузен спаси с класна изява.

След този успех момчетата на Станислав Черчесов вече имат 3 точки, с колкото остава и Финландия. В последния кръг скандинавците ще срещнат Белгия, а Сборная ще спори с Дания.

Финландия (5-3-2) : 1.Храдецки -  22.Райтала (75 – 13.Сойри); 2.Араюри; 4.Тойвио (84 – 9.Йенсен); 3.О’Шонъси, 18.Уронен – 8.Лод; 11.Шулер (69 – 19.Кауко); 6.Камара – 10.Пуки (75 – 21.Лапалайнен); 20.Поянпало – селекционер: Марку Канерва

Русия (4-3-3) : 16.Сафонов – 2.Фернандес (26 – 4.Караваев); 3.Дивеев 14.Джикия; 23.Кузяев – 7.Оздоев (61 – 19.Земалетдинов); 8.Баринов; 11.Зобнин – 15.Миранчук (85 – 7.Мукин); 17.Головин; 22.Дзюба (85 – 9.Соболев) - селекционер: Станислав Черчесов

Стадион: Газпром Арена (Санкт Петербург)
Главен съдия: Дани Макели (Нидерландия)
Помощници: Хесел Стеегстра (Нидерландия) и Ян де Фрийс (Нидерландия)
Жълти картони: Камара, О’Шонъси (Финландия); Баринов, Оздоев (Русия)
Голмайстори: 0-1 Миранчук 45