Чехия измъкна точка от Хърватия

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят
20:23, 18 юни 2021, Автор: , Преглеждания:11

Перишич

Отборите на Хърватия и Чехия завършиха наравно 1-1 в среща от група Д на Евро 2020, играна на „Хемпдън Парк“ в Глазгоу.

В 35-ата минута Карлос Дел Серо Гранде даде дузпа за Чехия след намеса на ВАР. В ситуацията Деян Ловрен удари здрав лакът в носа на Патрик Шик. Въпреки разбития си нос, Шик застана зад топката и с точно изпълнение даде аванс на тима, вкарвайки третото си попадение в турнира.

Минута по-късно „ватрените“ имаша шанс да върнат статуквото, след като Анте Ребич бе изведен сам срещу Вацлик, но стреля встрани от вратата.

Само две минути след почивката Хърватия изравни. Иван Перишич получи подаване на левия фланг, навлезе в пеналта и с красив диагонален изстрел матира Вацлик – 1-1.

След това равенство Чехия увеличи актива си на 4 точки и е на първа позиция в класирането, докато Хърватия е трета с един пункт.

Хърватия (4-2-3-1): 1.Ливакович – 2.Върсалко; 21.Вида; 6.Ловрен; 25.Гвардиол – 10.Модрич; 8.Ковачич (87 – 11.Брозович) – 17.Ребич (46 – 20.Петкович); 7.Брекало (46 – 26.Иванушец); 4.Перишич - 9.Крамарич (62 – 13.Влашич) – селекционер: Златко Далич

Чехия (4-2-3-1): 1.Вацлик – 5.Цуфал; 3.Челустка; 6.Калас; 18.Боржил – 15.Сучек; 9.Холеш (63 – 21.Крал) – 12.Масопуст (63 – 19.Хложек); 8.Дарида (87 – 7.Барак); 14.Янкто (74 – 13.Шевчик) – 10.Шик (74 – 11.Кръменчик) - селекционер: Ярослав Шилхави

Стадион: Хемпдън Парк (Глазгоу)
Главен съдия: Карлос Дел Серо Гранде (Испания)
Помощници: Хуан Юсте Хименес (Испания) и Роберто Алонсо Фернандес (Испания)
Жълти картони: Ловрен (Хърватия); Масопуст, Боржил, Хложек (Чехия)
Голмайстори: 0-1 Шик 37 (дузпа); 1-1 Перишич 47