Швеция пречупи Словакия с гол от дузпа

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят
17:21, 18 юни 2021, Автор: , Преглеждания:11

Форсберг

Отборът на Швеция постигна първи успех в група Е на Евро 2020, след като се наложи с 1-0 над Словакия на „Газпром Арена“ в Санкт Петербург.

Първото полувреме на двубоя беше най-скучното от началото на турнира и логично завърши без попадение и почти никаква работа за двамата вратари.

Втората част започна много по-интересно. В 59-ата минута Лудвиг Аугустинсон засече с глава центриране от десния фланг, но Мартин Дубравка показа класа и изби в корнер.

В 67-ата минута Александър Исак също опита късмета си след изстрел с глава, но топката премина над напречната греда.

Пет по-късно Исак направи страхотен пробив, преодоля няколко бранители, навлезе в пеналта и стреля силно, но Дубравка отново се намеси по най-добрия начин.

В 76-ата минута Швеция получи дузпа, след като Робин Куайсон бе съборен от Дубравка в наказателното поле. Емил Форсберг бе точен от бялата точка по елегантен начин за 1-0.

След този успех „трите корони“ имат 4 точки и излязоха начело в класирането, докато Словакия е на втора позиция с три пункта.

Швеция (4-4-2): 1.Олсен – 2.Лустиг; 3.Линдельоф; 24.Даниелсон; 6.Аугустинсон (88 – 5.Бенгтсон) – 8.Екдал (88 – 13.Свенсон); 20.Олсон (64 – 17.Клаесон); 7.Ларсон; 10.Форсберг (90 – 16.Крафт) – 9.Берг (64 – 22.Куайсон); 11.Исак – селекционер: Ян Олоф Андерсон

Словакия (4-2-3-1): 1.Дубравка – 2.Пекарик (64 – 18.Хараслин); 5.Шатка; 14.Шкриняр; 15.Хубочан (84 – 16.Ханко) – 19.Кучка; 13.Хрошовски (84 – 21.Дуриш) – 24.Косчелник; 17.Хамшик (77 – 11.Бенеш); 20.Мак (77 – 7.Вайс) – 8.Дуда - селекционер: Щефан Таркович

Стадион: Газпром Арена (Санкт Петербург)
Главен съдия: Даниел Зийберт (Германия)
Помощници: Ян Зайдел (Германия) и Рафаел Фолтин (Германия)
Жълти картони: Олсон (Швеция); Дуда, Вайс (Словакия)
Голмайстори: 1-0 Форсберг 77 (дузпа)