Австрия на осминафинал, Нидерландия с 3 от 3

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят, Холандия
20:22, 21 юни 2021, Автор: , Преглеждания:7

Баумгартнер

Отборът на Австрия се класира за осминафиналите на Евро 2020, след като се наложи с 1-0 над Украйна на „Арена Национал“ в Букурещ в мач от групаЦ.

Резултатът в двубоя бе открит в средата на първото полувреме. Давид Алаба центрира от корнер, а Кристоф Баумгартнер бе точен от 8-9 метра за 1-0.

Малко преди почивката Марко Арнаутович имаше златен шанс да удвои аванса на тима си, но стреля много неточно от десетина метра след прекрасен пас на Шьоф.

В другия мач от групата Нидерландия прегази Северна Македония с 3-0.

Балканците можеха изненадващо да поведат в 21-ата минута след удар на Трайковски, но топката рикошира в страничната греда. 180 секунди по-късно контра на „лалетата“ завърши с гол на Мемфис Депай след прекрасна асистенция на Донел Мален.

През второто полувреме блесна и Жоржиньо Вайналдуум. Новото попълнение на ПСЖ се разписа в 50-ата и 58-ата минута, възползвайки се от подавания на Депай и Мален.

Нидерландия завърши на върха в група Ц с пълен актив от 9 точки. Австрия завърши на второ място с 6 и също продължава към осминафиналите. Украйна е на трета позиция с 3 и ще чака развитието на останалите групи. Северна Македония завърши на дъното с 0 точки.