Чехия шокира „лалетата“ в Будапеща

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят, Холандия
20:24, 27 юни 2021, Автор: , Преглеждания:13

Чехия

Отборът на Чехия се класира изненадващо за четвъртфиналите на Евро 2020, след като надигра с 2-0 тима на Нидерландия на „Пушкаш Арена“ в Будапеща.

Първото полувреме премина с леко надмощие на „лалетата“, но головите положения като цяло липсваха. Двата тима имаха само по 1 нелош шанс за попадение.

За чехите Антонин Барак направи пропуск в 38-ата минута, докато за Нидерландия Дензъл Дъмфрийс не успя да преодолее Вацлик от малък ъгъл малко преди почивката.

В началото на второто полувреме Дониел Мален получи пас с пета от Мемфис Депай, преодоля двама бранителя, но Вацлик излезе и открадна топката от краката му.

В 52-ата минута бе най-спорният момент в мача, след като реферът Карасьов показа директен червен картон на Матайс де Лихт след намеса на ВАР.

В 68-ата минута Чехия откри резултата след изпълнение на фаул. Томаш Калас отклони с глава към Томаш Холеш, който засече за 1-0.

В 80-ата Холеш отне кълбото в половината на Нидерландия, след което навлезе в пеналта и подаде към Патрик Шик, който реализира за 2-0, вкарвайки четвъртото си попадение на Евро 2020.

В четвъртфиналите Чехия ще се изправи срещу тима на Дания.