Италия срази Белгия с шедьоври на Барела и Инсине

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
23:26, 2 юли 2021, Автор: , Преглеждания:18

Инсине

Италия се класира за полуфиналите на Евро 2020, след като надделя с 2-1 над Белгия на „Алианц Арена“ в Мюнхен.

„Адзурите“ стигнаха до гол в 13-ата минута чрез Леонардо Бонучи, но попадението правилно бе отменено заради засада след намеса на ВАР.

В 22-ата минута чудесна контра на „червените дяволи“ завърши със страховит шут на Кевин де Бройне, но Джиджи Донарума изби в корнер.

Малко след това Белгия организира нова контра, при която де Бройне намери Ромелу Лукаку вдясно, а нападателят стреля технично по земя, но Донарума отново спаси.

В 31-ата минута Ян Фертонген сбърка при изнасянето на топката, след което Николо Барела получи пас в наказателното поле, измъкна се от трима защитници и разстреля Куртоа за 1-0.

Минута преди почивката Лоренцо Инсине удвои аванса на „скуадрата“. Звездата на Наполи преодоля Тилеманс, след което от 20-ина метра стреля в долния ляв ъгъл на Куртоа за 2-0.

В добавеното време Славко Винчич даде дузпа на Белгия след нарушение на Ди Лоренцо срещу Докю. Лукаку бе точен от бялата точка за 1-2.

В 62-ата минута грешка на Ди Лоренцо можеше да доведе до равенство. Защитникът сбърка и това даде начело на контра на „червените дяволи“. Докю подаде на Де Бройне зад защитата, а той центрира към Лукаку, който стреля слабо и топката се удари в крака на Спинацола пред самата голлиния.

В полуфиналите Италия ще се изправи срещу Испания.