Лудогорец проби бетона на Шахтьор с гол в добавеното време

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
21:27, 7 юли 2021, Автор: , Преглеждания:46

Лудогорец

Лудогорец започна с победа участието си в Европа, след като надделя с 1-0 над Шахтьор Солигорск в първия сблъсък от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

„Зелените“ имаха преимущество през първото полувреме, но така и не успяха да стигнат до гол. Най-близо до попадението бе Кирил Десподов в 32-ата минута. Българският национал стреля страхотно от фаул, но нацели напречната греда.

Втората част започна с уникален шанс пред Бърнърд Текпетей, който не успя да преодолее Гутор от няколко метра след бомбен шут.

В 58-ата минута отново Текпетей опита изстрел, този път по земя в долния ляв ъгъл на Гутор, но стражът отново показа висока класа и изби в корнер.

В 61-ата Лудогорец отново нямаше късмет. След изпълнение на корнер Игор Пластун отклони топката към Оливие Вердон, който шутира от въздуха, но в страничния стълб.

В 77-ата шампионите организираха добра атака, при която Вандерсон се озова в чиста позиция, но Гутор изби с крак удара на натурализирания бразилец.

Във втората минута на добавеното време разградчани най-накрая пробиха бетона на Шахтьор. Сотириу свали с глава към Ману, който продължи вляво за Чибота. Конгоанецът навлезе в пеналта и даде успореден пас към свободния Каули, който реализира за 1-0.

Реваншът ще се играе след седмица в Белград.