Ботев Пловдив прекърши Пирин след силно първо полувреме

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Футбол България
20:08, 24 юли 2021, Автор: , Преглеждания:5

Ботев

Отборът на Ботев Пловдив стартира новия сезон в Ефбет лига с победа, след като се наложи с 2-1 над новака Пирин Благоевград в Коматево.

Домакините започнаха по-силно мача и откриха резултата в 19-ата минута. Маркиньос изведе Николай Минков вдясно, а защитникът центрира прекрасно към Па Конате, който се разписа с красив удар с глава – 1-0.

В 26-ата Конате можеше да удвои аванса на „канарчетата“, след като се отскубна сам срещу Петров, но стреля в тялото на вратаря.

Четири минути преди почивката „жълто-черните“ все пак вкараха втори гол след перфектна контра. Емануел Току подаде към Атанас Илиев в центъра на терена, а таранът отклони с едно докосване към Маркиньос. Бразилецът напредна и с много елегантен шут не остави шанс на Петров – 2-0.

В 54-ата минута гостите се върнаха в мача, след като Стилиян Николов бе най-съобразителен при едно меле след изпълнение на корнер, реализирайки от няколко метра за 1-2.