Лудогорец превзе „Лаута“

Публикувано в: Избрано, Локомотив Пловдив, Лудогорец, Футбол България
22:25, 25 юли 2021, Автор: , Преглеждания:29

Лудогорец

Отборът на Лудогорец спечели супердербито на първия кръг на Ефбет лига, след като се наложи с 3-1 при визитата си на Локомотив Пловдив.

Още в четвъртата минута Мавис Чибота можеше да даде аванс на шампионите, но си поведе силно топката, останал очи в очи срещу Илко Пиргов.

В ответната атака пловдивчани също бяха близо до гола, след като Парвиз Умарбаев бе в чиста позиция в наказателното поле, но Серджио Падт изби удара му.

В десетата минута Алекс Сантана стреля мощно от около 25 метра, но топката срещна напречната греда.

В 25-ата Стефан Баджи намери Елвис Ману в пеналта, а десетката се освободи от защитник и шутира мигновено, но Пиргов отново се намеси решително.

В 39-ата минута Лудогорец организира страхотна атака, при която Чибота видя Бърнърд Текпетей в наказателното поле, а ганаецът отклони с едно докосване за Ману, който пропусна от 7-8 метра.

Малко след това и Локо имаше нов шанс, след като Димитър Илиев сложи топката на главата на Георги Минчев, който засече красиво, но встрани от целта.

Минута преди почивката Текпетей бе изведен вдясно, след което подаде успоредно за Ману, който този път не сбърка – 1-0.

В добавеното време самият Текпетей също можеше да се разпише, но изстрелът му бе спасен от Пиргов.

В 49-ата минута Конър Руан отправи удар от дъгата на наказателното поле, но Падт изби в корнер.

В средата на втората част Сисиньо направи детинска грешка, след като подари кълбото на Димитър Илиев, а звездата на Локомотив реализира красиво попадение с далечен снаряд – 1-1.

В 76-ата минута „зелените“ върнаха аванса си. Вандерсон изведе отлично Кирил Десподов вляво, а българският национал отбеляза с техничен изстрел за 2-1.

Шест по-късно Артур Крачун засече с глава центриране от фаул, но топката попадна в страничната греда.

Във втората минута на добавеното време Руън бе близо до изравнително попадение, но Георги Терзиев изчисти пред самата голлиния.

Секунди по-късно Текпетей получи асистенция от Пиерос Сотириу, за да реализира от няколко метра за крайното 3-1.