ЦСКА-София с драматичен обрат срещу ЦСКА 1948

Публикувано в: Избрано, Футбол България, ЦСКА
20:09, 25 юли 2021, Автор: , Преглеждания:11

Амос Юга

Отборът на ЦСКА-София започна новия сезон в Ефбет лига с драматична победа, след като надделя с 4-2 при визитата си на ЦСКА 1948 в едно от дербитата на първи кръг.

Гостите започнаха много по-активно мача и в средата на първата част Греъм Кери можеше да открие резултата след чудесен изстрел, но националът Даниел Наумов се намеси и изби в корнер.

В 29-ата минута домакините сбъркаха в собствената си половина, което позволи на Кери да намери Йоан Баи вдясно, а французинът овладя добре и с диагонален изстрел по земя вкара първия си гол за ЦСКА-София – 1-0.

Само 180 секунди по-късно ЦСКА 1948 отново направи грешка, а младият Радослав Живков остана сам срещу Наумов, но стреля много неточно.

В самото начало на второто полувреме току-що появилият се на терена Ивайло Чочев изравни. Българският национал се разписа с глава след центриране от корнер на Георги Русев.

В 51-ата минута Баи и Кери направиха отлично двойно, след което французинът стреля от границата на наказателното поле, но Наумов спаси по прекрасен начин.

В 56-ата ЦСКА 1948 направи пълен обрат с втори гол на Чочев, дошъл след изпълнение на дузпа. Наказателният удар бе даден за нарушение на Радослав Живков именно срещу Чочев.

В 72-ата минута гостите изравниха след далечен шут на Амос Юга. Халфът стреля от около 25 метра, а Наумов не се намеси добре и кълбото влетя в мрежата – 2-2.

В 85-ата минута Валентин Железов даде дузпа и на гостите след намеса на ВАР за игра с ръка на Лазар Марин, който получи втори жълт картон. Юрген Матай бе точен от бялата точка за 3-2.

Малко преди края на мача Любослав Пенев също бе изгонен с втори жълт картон от рефера Железов за изритване на топката.

В добавеното време на срещата Жорди Кайседо сложи точка на спора, след като се озова сам срещу Наумов, успя да го преодолее и да вкара за 4-2.