Левски падна и във Враца, Бабунски с два гола за Ботев

Публикувано в: Ботев Враца, Избрано, Левски, Футбол България
20:10, 31 юли 2021, Автор: , Преглеждания:8

Ботев Враца

Отборът на Левски допусна втора пореда загуба в Ефбет лига, след като претърпя поражение с 0-2 при визитата си на Ботев Враца в двубой от втория кръг.

Домакините започнаха страхотно мача и още в петата минута Дориан Бабунски откри резултата. Централният нападател на врачаани се разписа с глава след прекрасно центриране от десния фланг на Валери Христов.

В 38-ата минута „сините“ получиха много спорна дузпа след намеса на ВАР за контакт между Мартин Николов и Здравко Димитров. Борислав Цонев застана зад топката, но ударът му бе избит от Красимир Костов.

В 58-ата минута Ботев също получи наказателен удар след нарушение на Георги Александров срещу Бабунски. Именно северномакедонецът стреля от бялата точка, за да удвои аванса на тима си – 2-0.

След успеха момчетата на Дани Моралес имат 4 точки и поне временно излязоха на върха в класирането, докато „сините“ са на дъното с 0.