Ман Юнайтед разкости Лийдс в шоу на Погба и Бруно

15:52, 14 авг 2021, Автор: , Преглеждания:12

Юнайтед

Отборът на Манчестър Юнайтед започна силно първенството на Англия, след като разби с 5-1 Лийдс Юнайтед в мач от първия кръг на Висшата лига, игран на „Олд Трафорд“.

Домакините започнаха по-силно срещата и в 13-ата минута стигнаха до чудесен шанс за гол след контраатака. Мейсън Гринууд проби през центъра и подаде вляво към Пол Погба, който навлезе в пеналта, но стреля покрай страничната греда.

След половин час игра резултатът все пак бе открит в полза на „червените дяволи“. Погба даде прекрасен извеждащ пас към Бруно Фернандеш, който стреля технично, а Мелие изби топката, но тя все пак попадна в мрежата – 1-0.

Само четири минути след почивката Лийдс успя да възстанови статуквото. Люк Ейлинг бе точен с много силен удар извън наказателното поле, намирайки горния десен ъгъл на Давид де Хея – 1-1.

Момчетата на Оле Гунар Солскяер реагираха светкавично и само 180 секунди по-късно отново бяха напред в резултата. Погба се отчете с нова асистенция след подаване към левия фланг към Грийнууд, който надбяга съперник и вкара елегантно за 2-1.

В 54-ата минута Манчестър увеличи аванса си, а Погба записа трета асистенция. Французинът намери Фернандеш в наказателното поле, а португалецът реализира с лек удар, въпреки че Ейлинг изби топката, но се оказа, че тя е преминала голлинията – 3-1.

В 60-ата Виктор Линдельоф изведе Фернандеш сам срещу Мелие, а звездата на Юнайтед оформи своя хеттрик след мощен шут в горния ляв ъгъл на вратаря на Лийдс – 4-1.

В 69-ата минута Грийнууд подаде на Погба на лявото крило, а французинът върна към точката на дузпата, откъдето Фред засече за 5-1.